W każdym z nas drzemie jakaś siła. Obdarzeni jesteśmy wieloma talentami, niektóre z nich określane są jako niebanalne, wyjątkowe umiejętności, inne to z kolei coś zupełnie zwykłego. Niezależnie od tego, do której grupy zaliczymy naszą zdolność warto jest ją rozwijać i pielęgnować.

Podobnie jest z naszymi dziećmi. One również mają niepowtarzalne cechy, talenty.  Czy posiadają wyjątkową umiejętność równego składania skarpetek,  czy może  niezwykle szybko przyswajają matematykę, czy też  grają poruszająco Chopina – cechy te są  talentami, które warto  dostrzec i wspierać, nawet jeśli wydaje nam się, że to nic takiego.

A co jeśli nasze dziecko obdarzone jest supermocą?

Na taki pomysł wpadła autorka  Katarzyna Gacek – w swoim cyklu fantastycznych opowieści o dzieciach obdarzonych supermocami.

Książki Supercepecja wydane są przed Wydawnictwo Znak.  Oto jedna z opowieści, w której główną rolę odgrywa …. szósty zmysł.

Piątka przyjaciół Klara, Julka, Zosia, Janek i  Tymek to zwyczajne nastolatki, obdarzone jednak SUPERCPERCJĄ, czyli umiejętnością, która pozwala im odbierać świat w wyjątkowy sposób, dzięki super zmysłom.  Klara ma idealny słuch, Julka – superczuły dotyk, Zosia – niezawodny węch, Janek – doskonały wzrok a Tymek perfekcyjny smak. Dzieciaki  zastanawiają się, czy ich talent to dar, czy kłopot, ponieważ wpadają w tarapaty,  z których mogą wyjść tylko dzięki posiadaniu tych wyjątkowych zdolności.

Książka  Supercepcja – szósty zmysł jest piątą częścią cyklu o naszych bohaterach. Jedna z głównych postaci zaginęła,  pozostali ruszają więc na ratunek. Ich tropem podążają naukowcy, których celem jest odkrycie skąd u dzieciaków pojawiły się ich wyjątkowe moce i jak mogą ich używać.

W trakcie tej wyprawy bohaterowie mogą niejednokrotnie przekonać się, jak ważny otrzymali dar, uczą się  go rozwijać, szanować, wykorzystywać w umiejętny sposób  a przede wszystkim przekonują się, jak cenna jest ich przyjaźń i wspólne działanie.  Wciąż też zastanawiają się, czy istnieje jeszcze ktoś obdarzony super mocą, ktoś posiadający dar “szóstego zmysłu”?

Książka  Supercepcja – szósty zmysł to jedna z tych książek, od których nie można się łatwo oderwać. Pełna jest zaskakujących zwrotów akcji i niebanalnych wątków, napisana w świetnym stylu. Jest to powieść detektywistyczna, obfitująca w tajemnice, po odkryciu których jesteśmy jeszcze bardziej zaskoczeni.

Jest bardzo pięknie wydana.  Na okładce widnieją portrety głównych bohaterów stworzone przez ilustratorkę – Anetę Fontner – Dorożyńską , dzięki czemu łatwo jest nam ich sobie wyobrazić. Również w środku znajdziemy uwielbiane przez dzieci “obrazki”, czyli ryciny obrazujące aktualną scenę.

Gorąco polecam książkę Supercepcja – szósty zmysł  starszym dzieciom i nastolatkom, którzy uwielbiają zagadkowe historie a także rodzicom do wspólnego czytania z latoroślami.

Pozycja ta będzie również doskonałym prezentem na wakacje dla młodych czytelników.

Supercepcja – szósty zmysł 

Wydawnictwo ZNAK – emotikon 

autorka – Katarzyna Gacek

ilustratorka – Aneta Fontner – Dorożyńska

Kraków 2021

Czy znasz kogoś, kto chętnie sięgnie po tę książkę?

Zapraszam  też na mój  Facebook, gdzie bywa wesoło, inspirująco oraz refleksyjnie oraz  Instagramgdzie bywa całkiem ładnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *