Udział w programie telewizyjnym to ciekawe doświadczenie i duże wyróżnienie. Jak dotychczas miałam przyjemność wystąpić

Kilkakrotnie w Pytaniu na Śniadanie

W programie Dzień Dobry TVN

oraz w programie Polsat Rodzina – Mamma Mia 🙂

Serdecznie zapraszam do obejrzenia retransmisji:

PYTANIE NA ŚNIADANIE.

Kieszonkowe. Ile pieniędzy dać dziecku na wakacje i jak je uczyć mądrego wydawania. [KLIK]

DZIEŃ DOBRY TVN

Czas dojrzewania to trudny, pełen wyzwań czas dla rodziców i młodego człowieka. Burza hormonów, zmiany w mózgu a co za tym idzie wahania nastroju są częstym powodem do konfliktu i braku rozumienia. Choć mamy dobre intencje – nasi nastolatkowie zamykają się w swojej skorupie i nie chcą z nami rozmawiać. Czy jest sposób, by przełamać ich naturalny opór a także skrępowanie – również nasze? Choć ta rozmowa nie wyczerpała tematu mam nadzieję, że będzie dla Was inspiracją i pomoże w ułożeniu własnego sposobu komunikacji.

PYTANIE NA ŚNIADANIE

Gorąco zapraszam do obejrzenia tej krótkiej rozmowy. Miałam ogromną przyjemność i wielki zaszczyt zasiąść na kanapie PNŚ z znamienitymi gośćmi, panią Aleksandrą Piotrowską (doktorem psychologii i specjalistką od psychologii dzieci i młodzieży) oraz panią Sylwią Anderson-Hanney (prekursorką Pozytywnej Dyscypliny, edukatorką i trenerką PD). Poruszyłyśmy bardzo ważne wątki, przydatne każdemu rodzicowi, który boryka się z tym problemem.

pytanie-z-piotrowska

na-kanapie

Podczas tej rozmowy zastanawialiśmy się, czy uczniowie w 6, 7, klasie szkoły podstawowej nie mają zbyt dużo zajęć w szkole, a tym samym nie spędzają w niej zbyt dużo czasu. Osobiście uważam, że nie, co również wynikło podczas tej rozmowy 🙂

pns

Podczas tej rozmowy poruszaliśmy tematy związane z seksualnością młodych ludzi oraz próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego dzisiejsza u dzisiejszej młodzieży inicjacja seksualna następuje później, niż kilkanaście lat temu.

pnss

Podczas tej rozmowy rozważaliśmy, kiedy można zostawić dziecko po raz pierwszy samo w domu. Czy czynnikiem decydującym jest wiek? A może zależy to od innych czynników, jaki jak dojrzałość i samodzielność dziecka, zaufanie do niego, miejsce, czas, albo coś jeszcze innego.

scianka2

Nasza, bardzo sympatyczna rozmowa obfitowała w wiele cennych i praktycznych wskazówek do tego, jak radzić sobie ze zmęczeniem a także jak dzielić się obowiązkami domowymi.

pytanie-na-sniadanie-nowe

Podczas tego programu, poczułam się, jak prawdziwa “celebrytka”. A to dlatego, że nie roztrząsaliśmy żadnych psychologicznych albo wychowawczych zagadnień, lecz rozmawialiśmy o podobieństwach dzieci do rodziców i do siebie nawzajem.

ja-w-pns

POLSAT MAMMA MIA

Nastolatkowie uwielbiają gadżety i metki. Zjawisko dosyć powszechne a problemy, z jakimi zmagają się rodzice to głównie:
Jak sobie radzić z chęcią posiadania drogich gadżetów przez nasze dziecko?
Ustępować?
Stawiać granice?
Być dumnym, że możemy sobie na nie pozwolić?
Tłumić w zarodku?
Czy to, że młodzież chce mieć markowe (“z metką”) ciuchy jest czymś złym?
A może to całkiem naturalne?

Zapraszam do obejrzenia rozmowy, która chociaż nie wyczerpuje tematu, to jednak może być inspiracją do znalezienia własnego sposobu.

(W nagraniu jest to pierwsza rozmowa)

na-wizji-w-gruie-2