Monika Bosek-Kaczmarzyk

 

Mam na imię Monika. Bardzo się cieszę, że trafiłaś na moją stronę i możemy się poznać. Zatem na początek przedstawiam Ci moją historię.

Jestem mamą 4 dzieci, 3 synów (starszych 18, 14 i 8 lat) i jednej córki (3 latka). Z wykształcenia jestem psycholożką, pracującą przede wszystkim z dziećmi i rodzinami.

Jako swój zawód wybrałam psychologię, ponieważ fascynowało mnie ludzkie zachowanie, chciałam wiedzieć, dlaczego ludzie robią to, co robią. Stopniowo odkrywałam różne dziedziny psychologii oraz metody pracy. Początkowo chciałam zająć się psychologią pracy, po nowoczesnemu zwaną jako psychologia menadżerska. Uznałam jednak, że to nie dla mnie. Zajęłam się więc prowadzeniem szkoleń i kursów dla dzieci i młodzieży. Odkryłam wówczas, jak przyjemna jest praca z młodymi ludźmi i ile daje frajdy.

Postanowiłam podążać w tym kierunku i podjęłam pracę w szkole. Wspieranie dzieci, pomaganie im w codziennych wyzwaniach, odkrywanie ich mocnych stron a także praca z rodzinami i wspólne znajdowanie sposobów na pokonywanie trudności to było coś, w czym dobrze się czułam i co sprawiało mi niezwykłą radość i satysfakcję.  W międzyczasie odkryłam też terapię Ericksonowską, i odbyłam wiele szkoleń z jej zakresu, co pozwoliło mi na poszerzenie warsztatu pracy i skuteczniejszą pomoc.

Po kilku latach odkryłam, że szkolny psycholog ma bardzo ograniczoną szkolnymi i ogólnymi przepisami możliwość działania, dlatego mój zapał nieco osłabł. A po urodzeniu 3 synka postanowiłam zająć się głównie wychowaniem moich własnych dzieci. I tak zostałam mamą na całego.

W tym czasie wygrzebałam też z ukrytej głębi moją dawną pasję – pisanie. Głównie pisałam dla siebie, ale kilka moich „zabaw z piórem” znalazło swoich zaufanych odbiorców.

I tak wymyśliłam „Mamę na całego”, czyli bloga, na którym chcę dzielić się moim rodzicielskim i psychologicznym doświadczeniem oraz  sposobami, w jakie można stawiać czoła codziennym wyzwaniom. A także znaleźć odbiorców mojej pisarskiej sztuki. Zainspirowała mnie do tego moja córeczka, która wniosła do naszej rodziny promyk nowości.

Dziękuję Ci, że jesteś ze mną. Jestem ciekawa, kim jesteś dlatego podziel się ze mną swoją historią, aby ja również mogła Cię poznać. Jeśli masz jakiś pomysł na artykuł, to również mi o tym napisz lub podziel się ze wszystkimi pozostawiając komentarz.