Każdy z nas wie, że ważna jest edukacja finansowa.

Często jednak nie wiemy, jak do tematu podejść.

Czego konkretnie powinniśmy uczyć dzieci, w jaki sposób i kiedy zacząć.

Dzięki książce “Pieniądze i cała reszta”, wydawnictwa Znak Emotikon możemy się tego dowiedzieć i wypracować własny, najlepszy dla nas sposób.

Co znajdziemy w książce:

  • Ciekawe informacje o rozwoju dziecka, dzięki czemu będziemy wiedzieli, kiedy zacząć edukację finansową i jak ją zmieniać, by była dostosowana do wieku. Już kilkulatki mogą samodzielnie płacić za swoje zakupy, na przykład za kupioną w księgarni książeczkę.
  • Bardzo ważne informacje o kieszonkowym. Autorka książki potwierdza moje stanowisk o tym, że kieszonkowe (jeśli już się na nie zdecydujemy) należy wypłacać niezależnie od zaangażowania dziecko w naukę czy też obowiązki domowe [KLIK]
  • Pomysły na oszczędzanie. Autorka przekonuje, że warto u dzieci, zamiast tradycyjnej świnki – skarbonki wprowadzić przezroczyste, “magiczne” słoiki do oszczędzania. To zupełnie coś podobnego, jak kilka kont w banku podpiętych pod jedno główne. W książce znajdziemy również specjalne naklejki na słoiki z napisami: – zachcianki, planowe wydatki, oszczędności, dzielenie się.

  • Cenne informacje o pożyczaniu i o tym, jak nie wpaść w spiralę długów. Autorka radzi, by udzielać dzieciom pożyczek, które mają spłacać z odsetkami. W ten sposób uczą się jak działają banki, kredyty i karty kredytowe.
  • Słowa zachęty do dzielenia się z potrzebującymi.
  • Wskazówki do tego, jak mądrze wydawać pieniądze i odróżnić “chcę” od “potrzebuję”.

Bardzo gorąco zachęcam do zapoznania się z tą pozycją, która jest niezwykle pomocna w oswajaniu edukacji finansowej w domu. I choć sama uczę zarządzania pieniędzmi moje dzieci już długi czas w tej książce znalazłam nowe, cenne  wskazówki.

“PIENIĄDZE I CAŁA RESZTA” Gail Vaz-Oxlade

Tłumaczenie – Marcel Wojdyło

Wydawnictwo Znak Emotkion, Kraków 2020

Może zainteresuje Cię również:

EDUKACJA FINANSOWA CZYLI JAK KIESZONKOWE UCZY GOSPODAROWAĆ WŁASNYMI ZASOBAMI.

Zapraszam też na mój  Facebook, gdzie bywa wesoło, inspirująco oraz refleksyjnie oraz  Instagramgdzie bywa całkiem ładnie 🙂

4 wątków z “Pieniądze i cała reszta – recenzja.

  1. Im wcześniej zaczniemy zaznajamiać dzieciaki z tym tematem oczywiście w odpowiedniej formie tym bardziej świadomie będą zarządzać swoim budżetem. 😉

  2. Pingback: Edukacja finansowa czyli jak kieszonkowe uczy gospodarować własnymi zasobami. – Mama na całego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *