Świat przyrody jest niezwykle fascynujący. Odkrywanie nowych miejsc, różnych gatunków zwierząt, obserwowanie, jak środowisko zmienia się w poszczególnych porach roku, przyglądanie się różnym zjawiskom jest świetną przygodą.

Najlepiej pozwać przyrodę w naturze a odpowiedzi na nurtujące pytania warto poszukać w literaturze.

mp-kwiadrat

Dla dociekliwych obserwatorów przyrody powstała seria książeczek edukacyjnych – Młodzi przyrodnicy. Znajdziemy w nich mnóstwo przepięknych,  kolorowych, naturalnych ilustracji ze świata przyrody oraz krótkie opisy, przeznaczone do samodzielnego czytania. Książeczki napisane są w przystępny, naturalny sposób zachęcający do dalszego zgłębiania tematu.

W serii książeczek mamy następujące pozycje tematyczne:  Kwiaty, Wybrzeże, Leśne stworzenia, Dzień i noc. 

Kwiaty.

W tej książeczce mały czytelnik zapozna się z powstawaniem, budową, właściwościami kwiatów. Odkryje gdzie mogą występować oraz jaką rolę pełnią w przyrodzie. Dowie się, że niektóre są piękną ozdobą a inne pożywieniem dla zwierząt. Piękne ilustracje zachęcają do poszukania kwiatów na łące lub w ogrodzie.

mp-kwiaty

mp-kwaity-3

mp-kwaity-4

mp-kwiaty-2

Wybrzeże.

Książeczka ta to prawdziwa gratka dla miłośników morza. Czytelnik dowie się, jak i dlaczego wybrzeża są ukształtowane w dany sposób. Pozna roślinność występującą w danym rejonie oraz zamieszkujące te tereny różne gatunki zwierząt – ryby, ptaki i ssaki.

mp-wybrzeze

mp-wybrzeze2

mp-wybrzeze-3

wybrzeze-4

Leśne stworzenia.

Ta książeczka ukazuje czytelnikowi niezwykłe bogactwo fauny leśnej.  Pokazuje, że w lesie możemy spotkać takie zwierzęta, jak lisa, czy niedźwiedzia, ale także pająka czy ćmę. Na szczególną uwagę zasługuje pokazanie życia zwierząt w zależności od pór roku. Zimą żyją w uśpieniu a wiosną rodzą się młode.

mp-lesne

mp-lesne2

mp-wybrzeze-3

mp-lesne-4

Dzień i Noc.

Pozycja ta również zasługuje na szczególną uwagę. Mały czytelnik dowiaduje się, że rytm życia zwierzęcia zależy nie tylko od pór roku ale również od pór dnia. Wiele zwierząt, w przeciwieństwie do człowieka jest aktywnych nocą. A odpowiedź na pytanie “jakie” znaleźć można właśnie w tej książeczce.

mp-dn

mp-dn2

mp-dn3

mp-dn4

Bardzo gorąco polecam wymienione przeze mnie książeczki.

Będą odpowiednie zarówno dla dzieci przedszkolnych, jak i dzieci w pierwszych latach szkoły. Pomocne będę nie tylko w poznawaniu przyrody ale również w trenowaniu umiejętności samodzielnego czytania.

Młodzi przyrodnicy. Kwiaty. Wybrzeże. Leśne stworzenia. Dzień i noc.

Wydawnictwo Wilga.

Tekst – Emily Bone.

Tłumaczenie – Patrycja Zarawska

Ilustracje – Samara Hardy (Kwiaty), Cinzia Battisel (Wybrzeże), Maribel Lechuga (Leśne stworzenia), Nina de Polonia (Dzień i noc).

W serii Młodzi przyrodnicy ukazały się również tematy: Owady, Pory roku, Dzieci zwierząt, Dinozaury.

Dziękuję Pani Kasi z Wydawnictwa Wilga za przysłanie egzemplarzy recenzenckich 🙂

5 wątków z “Młodzi przyrodnicy – seria edukacyjnych książeczek dla dzieci – recenzja.

  1. Pingback: To moja bajka – recenzja. – Mama na całego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *