Klub odkrywców – Niedźwiedź Polarny.

Myślę, że każdy wielbiciel zimy, przyrody oraz niezwykłych przygód nie może przejść obojętnie obok tego tytułu.

Jednakże w książce tej znajdziemy o wiele więcej. Jest to bowiem powieść o odkrywaniu samego siebie, swoich korzeni i swojego przeznaczenia.

Bohaterką powieści jest Stella Gwiazdenka Pearl (prawda,  że to urocze 🙂 ). Jest to niezwykła, odważna i pełna pasji dziewczynka. Kiedy ją poznajemy ma 12 lat i marzy, by zostać odkrywcą. Mieszka w niezwykłej krainie, w której spotykamy takie stwory, jak wróżki, elfy, jednorożce, pingwiny miniaturowe, dinozaury karłowate,  mamuty, yeti a jej domowym zwierzątkiem jest niedźwiadek polarny. Jej przybrany ojciec – wróżkolog Feliks Eligiusz Pearl, który wychowywał ją od  urodzenia prowadzi Klub Odkrywców – Niedźwiedź Polarny. Jednak jest to klub, do którego nie mają wstępu dziewczynki. Dla naszej Gwiazdenki jest to bardzo niesprawiedliwe, dlatego też robi wszystko, by znaleźć się w klubie i wyruszyć w odkrywczą, pełną przygód podróż.

Jej marzenie i dążenie się ziszcza. Pewnego razu wyrusza z Klubem Odkrywców Niedźwiedź Polarny, a także razem z innym klubem –  Klubem Kałamarnicy Oceanicznej  w podróż na Lodową Wyspę. Podczas wyprawy Stella poznaje innych członków klubu, wśród których jedyną dziewczynką jest ona sama.

Jakie przygody czekają Stellę Gwiazdenkę i jej przyjaciół? Jakie niebezpieczeństwa pokonają?  Co okryją podczas podróży, która jest przeznaczeniem i wiedzie również wgłąb siebie?

Jestem przekonana, że książka, której akcja jest dynamiczna i pełna niespodziewanych zwrotów wciągnie każdego czytelnika a w uroczej Gwiazdence znajdzie cząstkę siebie.

Gorąco polecam ją rodzicom i dzieciom w wieku szkolnym.

Klub Odkrywców Niedźwiedź Polarny.

Wydawnictwo Wilga, 2020

autorka – Alex Bell

tłumaczenie – Maria Borzobohata – Sawicka

ilustracja na okładce – Tomislav Tomić

Może spodoba Ci się również RATUJMY ZWIERZĘTA – RECENZJA.

Zapraszam też na mój Facebook i Instagram

3 wątków z “Klub odkrywców Niedźwiedź polarny – recenzja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *