“Ratujmy zwierzęta” – to piękna, pełna wielu cennych informacji książka, poruszająca temat zagrożonych gatunków oraz sposobów, dzięki którym  możemy im pomóc. Książka dla czytelnika w każdym wieku.

Pozwólcie, że na samym wstępnie przytoczę teksty znanych osób, które znajdują się na okładce:

ratujmy-1

“Żyjemy w niesamowitych czasach. Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które jest tak bardzo świadome  zmian klimatu, i ostatnim, które ma szansę uratować naszą planetę. Czy się uda? Tego nie wie nikt. Ale na pewno warto spróbować. Wystarczy zajrzeć do książki i poznać wspaniałe istoty, z którymi współdzielimy planetę, żeby odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego warto o nie walczyć” – Areta Szpura – osoba znana z tego, że zostawiła świat mody, by poświęcić się ekologii i ratowaniu planety Ziemia. Autorka książki – “Jak uratować świat”.

“Dawno nie widziałem czegoś tak pięknie narysowanego i tak prosto napisanego. Bez alarmów, wykrzykników, wielkich emocji. Tylko niezaprzeczalne fakty – za chwilę stracimy te zwierzęta. Co chcesz zrobić, żeby je ocalić dla swoich dzieci?” – Łukasz Długowski – podróżnik, bloger, autor książki, w której opowiada czym są mikrowyprawy, podczas których tropi się zwierzęta i pali ogniska.

ratujmy-2

Czy znacie takie zwierzęta, jak:

Orangutan.

ratujmy-3

Szynszyla.

ratujmy-4

Niedźwiedź polarny.

ratujmy-5

Trzmiel ozdobny.

ratujmy-6

Żółw zielony?

ratujmy-8

To tylko kilka z zagrożonych gatunków, o których możemy poczytać w tej książce. Dowiemy się również dlaczego dany gatunek jest zagrożony i czy możemy cokolwiek zrobić, by spowolnić albo przerwać ten proces.  Autorzy w znakomity sposób przedstawiają ten problem i uwrażliwiają małego czytelnika na to, do czego niektóre działania ludzkości mogą doprowadzić. Opisują zagrożone gatunki, dzieląc je na kontynenty, na jakich występują, dzięki czemu łatwiej jest je zlokalizować i dowiedzieć się więcej o życiu tych zwierząt. Książka jest również pięknie ilustrowana, co dodatkowo podkreśla powagę i wyjątkowość problemu. Myślę, że zainteresuje ona nie tylko miłośników zwierząt i przyrody, ale każdego, komu nie jest obojętna nasza Planeta.

ratujmy-7

“Ratujmy zwierzęta” – Wydawnictwo Wilga, 2109

Autorzy: Jess French, James Gilleard

Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka.

7 wątków z “Ratujmy zwierzęta – recenzja.

  1. Pingback: Klub odkrywców Niedźwiedź polarny – recenzja. – Mama na całego

  2. Te ilustracje są przepiękne! Książka do czytania i oglądania, na pewno dzięki niej wiele istotnych kwestii zostanie w małych głowach i dzieci będą bardziej świadomie podchodzić do spraw ekologii

  3. Ciekawie opracowana książka. Jeszcze się z nią nie spotkałam, ale wygląda obiecująco.

  4. Kto by przypuszczał, że dożyjemy czasów, kiedy tego typu książki będziemy czytać naszym dzieciom… Dzięki temu zwiększa się wiedza i dzieci i dorosłych. Miejmy nadzieję że zwierzęta uratujemy dzięki temu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *