Z wielką przyjemnością chciałam pokazać Wam  świetną układankę dla dzieci rozwijającą wiele umiejętności   Super Mind.

Jest to układanka przeznaczona dla dzieci od 5 lat, ale z powodzeniem daje sobie z nią radę moja 4,5 letnia córka.

Również starsze dzieci oraz dorośli odkryją jej niewątpliwe zalety oraz świetną zabawę.

Na czym polega układanka?

Układanka Super Mind to zbiór 30 kart, plansz, na których znajdują się wzory. Zabawa polega na ułożeniu, zapełnieniu każdego z wzorów przy pomocy kolorowych klocków, których jest 32. Klocki są kolorowe i mają różne kształty i wielkość. Wśród klocków znajdziemy romb, trójkąt, koło i półkole, kwadrat oraz prostokąt.

Kształty planszy do ułożenia są jednolite – wzór w żaden sposób nie podpowiada, jakimi klockami i w jakiej kolejności należy je ułożyć, aby zapełnić cały obrazek.

Każdy wzór ma swój numer i ułożone są w kolejności od najłatwiejszego do najtrudniejszego.

Od czego zaczynamy?

Zabawę zaczynamy od ułożenia specjalnej formy z wgłębieniami, której wypełniamy wnętrze. Dzięki temu dziecko dostrzega, na czym polega zasada układanki, w jaki sposób poszczególne kształty klocków dopasowują się do wzoru i łatwiej jest mu wypełniać wzory umieszczone na kartce.

Jakie umiejętności rozwija układanka Super Mind?

Układanka Super Mind rozwija całą gamę umiejętności, takich, jak spostrzegawczość, zdolność syntezy i analizy, umiejętności manualne, planowanie i przewidywanie albo umiejętność rozwiązywania problemów (które pokonujemy małymi krokami, w tym wypadku pojedynczymi klockami). Dzięki temu, że plansze ułożone są w kolejności od najłatwiejszej do najtrudniejszej dziecko nie zniechęca się przy trudniejszych wyzwaniach lecz spokojnie układa po kolei bardziej skomplikowane wzory. W przypadku bardzo trudnych wzorów można skorzystać z podpowiedzi. Dzięki temu zabawa przebiega z minimum frustracji.

Wiele plansz można układać na kilka sposobów. Jest to dodatkową atrakcją dla dzieci. Ponadto kilka rozwiązań, w których należy nałożyć klocki na siebie, co rozwija wyobraźnię przestrzenną.

Dodatkową wartością zabawy układanką Super Mind jest jest metaforyczny przekaz. Świat skonstruowany jest z małych elementów (kształtów), które połączone tworzą większe konstrukcje. Na przykładzie układanki można to dziecku pokazać. Dziecko odkrywa również, że 4 małe romby albo kwadraty tworzą jeden duży a dwa małe kwadraty to prostokąt. Romb zaś składa się z dwóch trójkątów równobocznych.

Zaletą układanki jest również to, że można samodzielnie wymyślić kształty i zapełnić je klockami.

Dla kogo jest układanka Super Mind?

Układanka przeznaczona jest dla dzieci w wieku powyżej 4 lat (producent rekomenduje ją  dla dzieci 5-9 lat). Jestem jednak przekonana, że nawet starsze dzieci i dorośli odnajdą radość i satysfakcję z wypełniania wzorów.  Jest to zabawa dla całej rodziny.

Układanka Super Mind jest kontynuacją układanki dla młodszych dzieci Mighty Mind z planszami od 1-30 o mniejszym stopniu trudności.

Do układanki można dokupić dodatkowe klocki, dzięki czemu większa ilość osób może się bawić jednocześnie.

Układankę Super Mind można kupić na stronie przyszłoscdzieci.pl

Gorąco polecam 🙂

 

Zapraszam  wszystkich na mój  Facebook, gdzie bywa wesoło, inspirująco oraz refleksyjnie oraz  Instagramgdzie bywa całkiem ładnie.

6 wątków z “Układanka Super Mind – świetna zabawa dla dzieci (i nie tylko) stymulująca rozwój – recenzja.

  1. Bardzo fajna układanka. Jak byłam mala, mialam tego rodzaju klocki, ale dużo większe. Zasada była podobna, tylko ze bez obrazków. Dziecko tworzylo według własnej wyobraźni. Pozdrawiam!

  2. Bardzo fajna układanka, na pewno ćwiczy koncentracje uwagi i logiczne myślenie 🙂 Mój syn podobną układanką “bawi” się na logopedii 🙂

  3. Genialna rzecz. Prosta, ale pozwala na rozwój manualny i rozwój wyobraźni, kreatywności, uważności. Super, nie wiedziałam, że takie coś powstało.

  4. Takie układanki są niezwykle wartościową pomocą. Wpływają na rozwój dziecka. Mamy podobną w domu. Starszy syn układa z elementów różne kombinacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *