Bajkowego Tatę znam już bardzo długo, praktycznie od początku. To strona, na której można znaleźć bajki dla dzieci, dla dorosłych i na każdą okazję.  Niektóre są zabawne, niektóre wzruszające, niektóre krótkie, inne długie. Każda z nich niesie ze sobą ważny przekaz. Można również zamówić własną, unikatową bajkę a także poznać łatwe i kreatywne sposoby nauki języka angielskiego za pomocą bajek.

Sam autor nazywa swoją stronę Fabryką bajek 🙂

Kiedy Marek Opaska – Bajkowy Tata – zaprosił mnie do recenzji swojej bajki, którą będzie wydawał w formie książeczki papierowej zgodziłam się bez wahania.

I tak w moje ręce trafiła książeczka “Tęczowa zebra”.

“Tęczowa Zebra” opowiada o życiu zwierząt w pewnym ZOO. Głównym bohaterem jest zebra o wdzięcznym imieniu Ariel. Jej wielkim zmartwieniem jest przekonanie, że  jest mało interesującym zwierzęciem dla dzieci, rodziców i innych zwiedzających ZOO. Dlatego też pragnie w jakiś sposób wyróżnić się z tłumu innych zwierząt, które są w jego mniemaniu atrakcyjniejsze i przyciągnąć uwagę gości. W tym celu korzysta z usług żabki czarodziejki, mamy więc w opowiadaniu element magicznym który jest bardzo pociągający dla dzieci.

W bajce pojawia się również słoń Gapcio, który jest niezwykle mądry a ponadto zna wszystkie zwierzęta w ZOO. To właśnie dzięki niemu Ariel uświadamia sobie, że każdy jest kimś wyjątkowym, nie da się na siłę zmienić, bo zostać “kimś innym”.

Książeczka “Tęczowa Zebra” to opowieść wciągająca i zabawna. Jej najważniejszy przekaz brzmi – “pozostań zawsze sobą” a także “miej oczy szeroko otwarte, bowiem jeśli ktoś jest zapatrzony w siebie, często nie dostrzega tego, co dzieje się wokół niego”.

Tęczowa Zebra ma bardzo ciekawą formę.  Z jednej strony napisana jest po polsku a z drugiej po angielsku. Jej angielski tytuł brzmi “Rainbow Zebra”. 

W książeczce znajdziemy również darmowy audiobook z tłumaczeniem na język migowy.

Gorąco polecam bajkę do wspólnego czytania. Będzie idealna dla dzieci w wieku przedszkolnym a także dla dzieci w pierwszych klasach szkoły podstawowej i w ogóle dla każdego, kto lubi takie historie z ważnym przekazem.

Recenzowanie książeczki “Tęczowa Zebra” to była ogromna przyjemność, dlatego cieszę się bardzo i jest mi niezmiernie miło,  że moja recenzja znalazła się na okładce 🙂

“Tęczowa Zebra” wydana jest przed wydawnictwo Bajkowy tata.

Rok wydania – 2020

Autor – Marek Opaska.

Zapraszam również na blog Bajowego Taty [KLIK], oraz  fanpejdż [KLIK] .

Zapraszam  też na mój  Facebook, gdzie bywa wesoło, inspirująco oraz refleksyjnie oraz  Instagramgdzie bywa całkiem ładnie.

2 wątków z “Tęczowa Zebra – recenzja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *