Jednym z przyjemniejszych momentów dnia jest czas, kiedy dziecko gotowe do spania słucha czytanej przez nas książki. Słuchana opowieść rozbudza wyobraźnie, przenosi malucha w inne miejsce, pozwala utożsamić się z wybranym przez siebie bohaterem i przeżyć jego przygody.

Kilka lat temu, kiedy czytałam mojemu średniemu synkowi książki na dobranoc, wpadłam na pomysł, aby zmienić imiona bohaterów opowieści na jego imię. Był więc Pawełek zamiast Tomka w “Opowiadaniach dla przedszkolaka” albo Pawełek zamiast Igora w Tajnych Agentach. Powiem Wam szczerze, że mój synek nie zdawał sobie sprawy, że zmieniłam te imiona i odkrył to kilka lat później, dopiero wówczas, gdy, te same książki czytałam jego młodszemu bratu już z prawdziwymi imionami. Było to dla niego niezwykle zaskakujące.

Wydawnictwo Wilga – znając upodobania dzieci do identyfikowania się z bohaterami książek wydało książeczki, której główny bohater nosi imię naszego dziecka. I tak powstały dwie, cudne książeczki pod wspólnym tytułem “To moja bajka”.

tmb14

TO MOJA BAJKA.

tmb4

Jedna z nich to opowieść o bohaterskiej wiewiórce, która ratuje swoich przyjaciół przed potworem. Kim jest owy potwór dowiadujemy się na końcu. A to, że okazał się on zupełnie nie straszny, wcale nie umniejszyło zasług naszego bohatera.

tmb-6

Mały czytelnik wcielając się w rolę głównego bohatera – wiewiórki – będzie mógł dostrzec w sobie takie cechy, jak odwaga, przyjaźń, oddanie, dążenie do celu czy błyskotliwość w rozwiązaniu zagadki “kim jest potwór”.

tmb-9

Bohater drugiej historii jeździ koparką i wykonuje naprawdę ważną pracę. Kopie ogromną dziurę na budowie. Jego udział w tym przedsięwzięciu jest niezastąpiony. Koparkowy doskonale o tym wie, dlatego też daje z siebie wszystko, by wykonać swoją pracę najlepiej, jak się da.

tmb-7

Wcielając się w rolę Koparkowego dziecko ma możliwość poznania na czym polega praca na budowie. Jest to również opowieść o przyjaźni i o tym, że kiedy pojawi się problem, zawsze jest jakieś rozwiązanie.

tmb-5

tmb-8

Do każdej z książeczek dołączony jest alfabet w formie naklejek. W książeczkach znajdziemy specjalne miejsce na przyklejenie imienia naszego dziecka, dzięki czemu to ono stanie się bohaterem książeczki. Przerzucając strony imię pojawia się zawsze, jako część opowieści. Naklejki są bardzo dobrej jakości a miejsce do ich przyklejenia specjalnie przygotowane, dlatego też można zmieniać imiona jeśli zachodzi taka potrzeba. Jest ich też wystarczająco dużo, by wymienić, kiedy się zużyją. Wśród naklejek znajdziemy też inne kształty, które można wykorzystać do zabawy.

tmb10

Gorąco zachęcam do poznania tych uroczych książeczek. Są one świetne do wspólnego czytania, budowania więzi oraz rozbudzania miłości do czytania i książek. Napisane są prostym językiem, specjalnie dla najmłodszych czytelników. Będą idealne dla dzieci w wieku przedszkolnym.

tmb11

To moja bajka – Wydawnictwo Wilga, Grupa Wydawnicza Foksal Sp. z o.o.

“‘Twoje imię’…ratuje przyjaciół”

Tekst – Georgiana Deutsch

Ilustracje – Vicki Gausden

Tłumaczenie – Ewelina Węgrzyn

“‘Twoje imię’…jeździ koparką”

Tekst – Danielle McLegan

Ilustracje – Kathryn Selbret

Tłumaczenie – Ewelina Węgrzyn

Może spodobają Ci się inne książeczki:

Jak się nazywasz – recenzja.

Młodzi przyrodnicy – seria edukacyjnych książeczek dla dzieci – recenzja. 

Albo zainteresuje Cię:

Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty u dentysty.

Jak wspierać dziecko w rozwoju empatii.

Zapraszam również na mój Fanpejdż [KLIK], na którym nigdy nie jest nudno oraz na Instagram [KLIK], na którym jest nudno (bo Instagram mnie nie lubi) ale też czasem ładnie 😉

3 wątków z “To moja bajka – recenzja.

  1. Fajna sprawa taka książka, ciekawe jakby, moje córki zareagowały. Bo kiedy słyszą swoje imiona czy, to w bajce w tv czy w książce to są mocno zaskoczone 🙂

  2. Bardzo fajny pomysł z taką mini personalizacją książki dla dzieci. Moi chłopcy bardzo lubią kiedy w książce jest bohater z ich imionami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *