W blogosferze trwa właśnie Share Week.

To taka  zabawa, trwająca trzy tygodnie, która polega na tym, że bloger wśród wszystkich blogów, które czyta, lubi lub po prostu zna, wybiera sobie trzy i głosuje na nie w ogólnym plebiscycie.

Może polecić więcej blogów, choć już bez głosu.

Trudno jest wybrać trzy blogi….ale odważnie, licząc na zrozumienie pozostałych (którzy są w podobnej sytuacji) podjęłam to wyzwanie.

Pomysłodawcą i inicjatorem całej akcji jest Andrzej Tucholski. Organizuje ją z powodzeniem od lat.

Szczegóły znajdziecie tutaj. A moje ubiegłoroczne głosowanie tutaj.

https://andrzejtucholski.pl/2018/zgloszenia-ruszyly-start-akcji-share-week-2018/

Jest wiele blogów, które czytam, wspieram, lubię i polecam. Jakiś czas temu na moim blogowym fanpejdżu każdego tygodnia pisałam o nich w moim własnym plebiscycie, który nazwałam Moje Brand Love – Ulubione Blogi. Od tego czasu wiele się nie zmieniło, a druga odsłona Brand Love już wkrótce.

A kogo wybrałam tym razem?

Na pierwszym stopniu podium znalazły się  trzy blogi, na których znajdziecie masę praktycznych porad, których zastosowanie sprawi, że życie stanie się lepsze.

Są to:

 1. Asertywna Mama . pl  – mottem Magdy jest – “Z asertywnością nikt się nie rodzi. Można się jej nauczyć. Ja to robię cały czas, zatem i ty możesz”. Tak właśnie jest. Magda dzieli się wskazówkami, co można robić, by stawać się bardziej asertywnym oraz uczyć tej umiejętności swoje dzieci, a tym samym sprawiać, że będziemy mogli lepiej zadbać o siebie, swoje potrzeby oraz o najbliższych.                http://asertywnamama.pl/
 2. Zorganizuj sobie życie – Iwona na swoim blogu pokazuje sposoby, jak można zorganizować sobie życie, w każdej niemalże jego sferze – zdrowia, diety, sportu, związku, alergii (jeśli nas dotyczy),  wizerunku, pracy, wychowania.  Jej wskazówki to mądre, przepracowane i życiowe porady i jestem przekonana, że każdy tam znajdzie coś dla siebie.                                                                                http://zorganizujsobiezycie.pl/
 3. Katarzyna Płuska – Miękko o kompetencjach – blog Kasi to kumulacja wiedzy o psychologii społecznej i socjologii. Jeśli jesteście ciekawi, dlaczego ludzie zachowują się w danej sytuacji tak, a nie inaczej, to z pewnością znajdziecie u niej odpowiedź na to pytanie.  Kasia pokazuje też sposoby, dzięki którym można lepiej poznać samego siebie.                                                                                                        https://www.katarzynapluska.pl/

 

A oto cała masa blogów, które uwielbiam i polecam, ponieważ znacząco wpływają na moje życie i warto je znać.

Z jednej strony pierwszego stopnia podium znalazły się bardzo wartościowe blogi o codziennym życiu mam (ale nie tylko):

 1. Bebe Talent – Monia na swoim blogu pokazuje między innymi różne sposoby na to, jak można rozwijać potencjał dzieci, zachęca do codziennej aktywności – sportowej, kulturowej i artystycznej.
 2. Ja Zwykła Matkaa – Klaudia pisze – “Odkrywam smaki życia”, czym trafia w sedno. Na jej blogu znajdziesz tematy związane z codziennością, zarówno tą radosną, jak i trudną, jakiej zazwyczaj się unika.
 3. Pozytywny Dom – Ewelina na swoim blogu w praktyczny sposób porusza tematy związane z wychowaniem dzieci, radzeniem sobie z emocjami i prowadzeniem domu. Wszystko w pozytywnym duchu. Znajdziesz tam również opisy jej licznych i ciekawych podróży.
 4. Zacisze Rozmaitości – Lidka na blogu dzieli się trafnymi przemyśleniami o życiu, rodzinie, macierzyństwie. Na dobre ujęła mnie swoimi Zaciszakami – rodzinną komedią  i pięknymi Aniołami własnoręcznie zrobionymi z masy solnej.

Z drugiej strony pierwszego stopnia podium uplasowały się blogi artystyczno-poetycko-pisarskie:

 1. Mam do powiedzenia – Dorota jest mistrzynią czarnego humoru. Uwielbiam jej Pamiętnik Nieznanego Blogera i anegdoty, co do których nigdy nie jestem pewna, czy są prawdziwe, czy zmyślone.
 2. Zamknięta w ogrodzie wyobraźni – Karolina na blogu dzieli się z czytelnikami swoimi opowiadaniami, obrazami i zdjęciami. A o czym pisze, co maluje i co fotografuje? Sprawdźcie sami.
 3. Milluszki – Gosia zaprasza wszystkich do świata urealniania pięknych pomysłów. Sama to robi,  dzieląc się swoimi myślami oraz tworząc piękne, oryginalne rzeczy, które cieszą oko i duszę.
 4. Pełnia – Małgosia pisze pięknie, pisze o ludziach, pisze o życiu, pisze o książkach, które są jej nieodłącznymi towarzyszami.  I zawsze dostrzega dobro. Jak sama obiecuje – żaden czytelnik nie będzie się u niej nudził.

Zaszczytne miejsce tuż obok podium należy do blogów mężczyzn:

 1. Maciej Wojtas – Maciek dosadnie i z humorem pisze o życiu, blogowaniu, inspiruje słowami i potrafi przekonywać, jak nikt.  Znajdzie też dla każdego dobre słowo.
 2. Dizajnuch  –  Jacek również pisze o życiu, a także o kobietach, podróżach, jedzeniu i w nawet trudnej codzienności znajduje coś pozytywnego. Wszystko z wielką klasą.
 3. Lisie Pismo – Piotrek również pisze o życiu, a także o emocjach, o związkach, a na jego blogu znajdziesz ciekawe wskazówki dotyczące rozwoju osobistego oraz tego, jak spełniać marzenia.

 

17 wątków z “Share Week 2018

 1. Bardzo dziękuję, Moniko, za przemiłą niespodziankę :). Weszłam na bloga z myślą: hmm, zobaczmy, co poleca Mama na całego, bo jak Ona coś poleca, to musi być dobre :). I nie pomyliłam się, wśród nominowanych same mądre, znane i lubiane przeze mnie blogi. A między nimi moja Pełnia :). Jeszcze raz dziękuję!

 2. Jakie to piękne wyróżnienie, jakie miłe. Wysyłam ? na te chłodne dni, żeby starczyło do tych ciepłych. Buziaki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *