Dla wszystkich miłośników dalekich, ekstremalnych,  egzotycznych, pełnych nieprzewidywalnych zdarzeń podróży, które tymczasowo pozostają w sferze marzeń wydawnictwo Znak Emotikon przygotowało coś specjalnego.

Fantastyczną książkę o wyprawie na Madagaskar – “Madagaskar. Klątwa pasiastego lemura”,  która jest zapisem podróży odbytej przez Szymona Radzimierskiego na tę właśnie wyspę. W  jego “Dzienniku Łowcy Przygód” , możemy przeczytać o tym, co go spotkało a także, dzięki realistycznym zdjęciom i ilustracjom przeżyć tę przygodę wraz  z nim.

mad15

mad

mad2

Książa napisana jest bardzo przystępnym językiem, w zabawnym stylu.  Autor – Szymon,  który jest kilkunastoletnim chłopcem w świetny sposób pokazał atmosferę Madagaskaru. Ma niezwykły zmysł do obserwacji i razem ze swoją ekipą, którą przedstawia na początku książki zabiera nas – czytelników w świat niezwykłych przygód.

Wraz z naszymi bohaterami mamy okazję poznać takie ciekawe miejsca, jak Parki Narodowe Madagaskaru. Jeden z nich to Kiryndy Forest, w którym żyje wiele znanych z popularnego filmu zwierząt – Fossa, Lemur Mysi, Widłogłówka, Lepilemur, Lemur Sifaka, Mangusta, Lemur Bambusowy, Kameleon Brokesia. Innym parkiem jest piękny Rezerwat Przyrody z wyjątkowym, wapiennym krajobrazem – Tsingy de Bemaraha.

Podczas całej wyprawy mamy okazję poznać również tradycje i kulturę mieszkańców Madagaskaru, którzy zwą się Malgasze. Poznajemy przesądy, w jakie wierzą a także ich ciekawy język. Dowiadujemy się, co zwykle porabiają, co jedzą, a także w jaki sposób chowają swoich zmarłych.

Jednym ze szczególnych miejsc, jakie są na Madagaskarze jest las Baobabów. Wśród nich wyróżniamy różne gatunki – reniala, fony i za. Drzewa te są naprawdę imponujące. Na wyspie rośnie również wanilia, którą Malgasze przerabiają i sprzedają. Natomiast udając się na morską wyprawę wzdłuż wybrzeża można spotkać wieloryby.

mad1

mad4

mad6

mad7

mad8

mad10

mad11

mad12

mad13

Jestem przekonana, że każdy miłośnik dalekich podróży będzie zachwycony tą pozycją i pogłębi swoją wiedzę na temat tego niezwykłego miejsca, jakim jest Madagaskar.

Szymon Radzimierski – “Madagaskar. Klątwa pasiastego lemura. Dziennik łowcy przygód”.

Wydawnictwo Znak-Emotikon, 2019.

Paulinie z wydawnictwa Znak dziękuję za egzemplarz recenzencki 🙂

Może zainteresuje Cię również:

CIEKAWE I SPRAWDZONE SPOSOBY NA ZAJĘCIE DZIECI W PODRÓŻY BEZ UŻYCIA GADŻETÓW.

3 wątków z “Madagaskar – Klątwa pasiastego lemura. Dziennik łowcy przygód – recenzja.

  1. Po raz pierwszy z Szymonem Radzimierskim spotkaliśmy się w czasopiśmie National Geograpic Kids 🙂 Syn bardzo polubił jego przygody. Nic dziwnego, że książka przypadła mu bardzo do gustu 🙂

    1. Na pewno polubi 🙂 Gorąco polecam. A książkę dostałam do recenzji od Pauliny z wydawnictwa Znak 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *