Wakacje.

To czas odpoczynku a także krótszych wycieczek, długich podróży, poznawania nowych miejsc a oraz fascynującego świata przyrody.

To również świetny moment, by pokazać dzieciom piękno flory i fauny, zachęcić je do odkrywania i podziwiania różnorodności świata roślin i zwierząt.

Zapraszam do recenzji książeczek, które w tym pomagają:

all-together

Czym różni się jabłoń od drzewka cytrynowego?

Jakie zwierzę dostosowuje barwę swojego ciała do otoczenia?

Gdzie mieszka niedźwiedź a gdzie jeż?

Co jest przysmakiem zająca a co wiewiórki?

Jak w łatwy sposób narysować słonecznik albo skarabeusza?

Co oznacza słowo “egzotyczny” i czym różni się tukan od kolibra?

Z jakich darów ziemi można zrobić kompot, dżem albo zupę?

Dlaczego nietoperz bywa pożyteczny?

Odpowiedzi na te i inne pytania, pomagające odkrywać piękno i obfitość natury znajdziemy w serii książeczek edukacyjnych dla najmłodszych pt. “Wiem więcej”. Przygotowane zostały specjalnie dla najmłodszych i będą świetnym wstępem teoretycznym przed wyprawą w fascynujący świat przyrody.

beiu-miku-2

Seria ta, zaproponowana przed wydawnictwo Wilga składa się z czterech książeczek o różnej tematyce – Las, Owady, Zwierzęta, Rośliny.

Książeczki rozwijają kreatywność oraz zdolności manualne. Zachęcają dziecko do myślenia i odkrywania. Zaproponowane zadania do wykonania to kolorowanie, odpowiedzi na pytania, łączenie w pary, uzupełnianie, szukanie różnic, szukanie podobieństw, labirynty, naklejanie, łączenie kropek. W książeczkach pojawia się również wiele nowych słów, które zachęcają dzieci do zadawania pytań, rozwijając ich wiedzę.

miku

Książeczki są pięknie ilustrowane, wzbogacone naklejkami z autentycznymi zdjęciami zwierząt i roślin. Powstałe w ten sposób dzieła sprawiają dzieciom wiele frajdy a także pozwalają poczuć dumę z powstałego dzieła.

Część LAS to świetna pozycja dla miłośników lasu a także tych, którzy czują respekt przed nieznanym terem a dzięki książeczce mogą się z nim zapoznać i pokonać lęk. Mały odkrywca ma możliwość poznania charakterystyki zwierząt zamieszkujących tereny leśne, a ponadto może dowiedzieć się, czym różnią się drzewa występujące w lesie drzewa i w jaki sposób można odróżnić je od siebie.

lasss

naklejki-las

znajdz-roznice-las

Część ZWIERZĘTA polubi każde dziecko . Znajdziemy w niej informacje o uwielbianych przez dzieciach egzotycznych zwierzakach, takich, jak małpki, żyrafy czy lwy, ale nie zabraknie również naszego rodzimego psa czy gołębia.

zwi

naklejki-zwierzeta

naklejki-malpki

Część ROŚLINY  pokazuje czym różni się owoc od kwiatu, krzew od drzewa. Jakie owoce można znaleźć na każdym z nich.  Z książeczki maluch dowie się również między innymi co to są przetwory oraz z czego powstaje chleb.

ros

tulipany-rysowanie

naklejki-owoce

W części OWADY znajdziemy mnóstwo ciekawostek dotyczących tych najmniejszych stworzeń zamieszkujących naszą planetę. Dziecko z niedowierzaniem odkrywa, jak bogaty, różnorodny i pożyteczny jest świat owadów.

ow

labirynt

motyl

Gorąco polecam książeczki z serii WIEM WIĘCEJ. Jestem przekonana, że sprawią wiele radości małym odkrywcom, umilą im wakacyjny czas a także pozwolą odkryć wiele ciekawostek ze świata przyrody i zachęcą do dalszego odkrywania.

Seria WIEM WIĘCEJ, LAS, OWADY, ZWIERZĘTA, ROŚLINY

Książeczki przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Wydawnictwo Wilga, rok wydania 2019

Autorka ilustracji – Anna Staniszewska

Redaktor prowadzący – Ewa Pustelnik

Bardzo dziękuję pani Katarzynie za przesłane egzemplarze 🙂

Czytaj również:

PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU. JAK UŁATWIĆ PRZETRWANIE DZIECKU I SOBIE.

SPOSOBY NA DZIECIĘCĄ ZŁOŚĆ

9 wątków z “Fascynujący świat przyrody. Seria książeczek “Wiem więcej” pomaga w jej odkrywaniu – recenzja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *