Bycie rodzicem przedszkolaka wcale nie jest łatwo.

Jeden dzień pełen euforii i radości, z pobudką bladym świtem i pytaniem “kiedy wreszcie pójdziemy do tego przedszkola?” a już następnego dnia można usłyszeć – “nie chcę iść do przedszkola”!!!.

Bo pogoda nie taka, bo nie takie skarpetki, bo ulubiony miś się gdzieś zapodział a przecież dziś “dzień zabawek” i wczoraj to była niedobra zupa.

Bez wątpienia przedszkolaki nie mają łatwego  życia.

Rodzice również nieźle się muszą nagimnastykować, żeby w miarę łagodnie wprowadzić malucha w przedszkolny świat.

I właśnie dla takich rodziców, którzy chcą łagodnie i z humorem pokazać dziecku jak fajnie być przedszkolakiem oraz oczywiście ich dzieci powstała seria książeczek o Meli i Groszku.

mela-3

Mela i Groszek są rodzeństwem.  Mieszkają ze swoimi rodzicami w dużym bloku, a członkami rodziny są również pies o imieniu Wampir oraz rybki. Mela jest już “starym” przedszkolakiem, natomiast Groszek rozpocznie dopiero swoją przedszkolną przygodę.I o tym jest właśnie książeczka “Groszek idzie do przedszkola”.

Tytułowy bohater z niecierpliwością czeka na ten wieki dzień, kiedy będzie mógł poznać przedszkole od środka. W głowie kołacze mu się mnóstwo pytań, na które nie zna odpowiedzi.  Ale wkrótce przekonuje się, jak to jest. Książeczka ta w wesoły i optymistyczny sposób pokazuje dziecku, jak mogą wyglądać pierwsze dni w przedszkolu. Może być bardzo pomocna w adaptacji dziecka do przedszkola i gorąco polecam ją wszystkim rodzicom, których pociechy rozpoczynają właśnie przedszkolną przygodę.

mela-6

mela-7mela-11

Natomiast książeczka o Meli przedstawia zupełnie inną historię. “Mela ma zły dzień” opowiada o tym, że nawet, kiedy mamy zły dzień i wydaje się, że nic nie będzie układało się po naszej myśli pomoc najbliższych może okazać się nieoceniona i rozwieje chmurę nad naszą głową. Mela jest bardzo rezolutną i odpowiedzialną dziewczynką, ale wie, że czasem pomoc najbliższych jest lepsza, niż samodzielne radzenie sobie z problemem.

mela-1

mela-4 mela-5

Książeczki z cyklu “Mela i Groszek” adresowane są do dzieci w wieku przedszkolnym. Są pełne humoru i wzruszeń, opowiadają o rodzinie i przyjaźni. Mały czytelnik ma okazję poznać nowe słowa, takie jak telepatia albo nowina. Poznaje związki frazeologicznie, czyli  dowiaduje się, że nie zawsze to, co ktoś do nas mówi trzeba rozumieć dosłownie (np. mieć muchy w nosie). Książeczki  wydrukowane są różnorodną czcionką, dzięki czemu łatwo i z wielkim zainteresowaniem dziecko skupia na niej wzrok. Są także przepięknie ilustrowane, pokazując autentyczność i żywotność bohaterów. Podstawowy tekst drukowany jest dużą czcionką, dlatego też książeczka ta może być pomocna w nauce czytania i pierwszym samodzielnym czytaniu starszego przedszkolaka.

mela-8

Gorąco polecam je wszystkim tym mniejszym i nieco większym przedszkolakom i ich rodzicom. Już nie mogę się doczekać kolejnych przygód naszych bohaterów.

MELA I GROSZEK

“Mela ma zły dzień”

Tekst – Ewa Skibińska

Ilustracje – Katarzyna Urbaniak

Wydawnictwo Wilga – Grupa wydawnicza Foksal Sp. z o. o 2019

Książeczka dla dzieci w wieku 3-7 lat.

“Groszek idzie do przedszkola”

Tekst – Ewa Skibińska

Ilustracje – Katarzyna Urbaniak

Wydawnictwo Wilga – Grupa wydawnicza Foksal Sp. z o. o 2019

Książeczka dla dzieci, które rozpoczynają właśnie swoją przygodę z przedszkolem (3-5 lat).

Dziękuję Pani Dominice oraz wydawnictwu Wilga za przesłanie mi egzemplarzy recenzenckich.

Czytaj również:  PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU. JAK UŁATWIĆ PRZETRWANIE DZIECKU I SOBIE.

11 wątków z “Mela i Groszek – seria książeczek o tym, jak fajnie być przedszkolakiem – recenzja.

  1. Mój syn bardzo lubi swoje przedszkole :)A te książki na pewno mu się spodobają, bo lubi historie o swoich rówieśnikach 🙂

  2. Mamy te książeczki. Wspaniała seria, mam nadzieję, że powstaną kolejne tytuły, które przeczytamy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *