O tym, jak dużą moc mają baśnie i opowieści pisałam już wiele razy.  Przesłania zawarte w baśniach mają cudowną właściwość zasiewania zmiany a ludzie, zwłaszcza dzieci niezwykłą umiejętność odczytywania tego przesłania na poziomie podświadomym.  Im bardziej baśń nasycona emocjami, tym większą ma moc. A jeśli baśń opowiedziana jest interaktywnie, z wykorzystaniem przestrzeni, rekwizytów, z pobudzeniem zmysłów ta moc może być ogromna. Z tego też powodu należy bardzo, bardzo uważać, jakie treści docierają do naszych dzieci i w jaki sposób są przekazywane.

A ja, wraz z rodziną, przeżyłam przygodę, która dała  możliwość zanurzenia się w opowieści o Babie Jadze i odwiedzenia jej Chatki.

Chatka Baby Jagi   , którą miałam okazję odwiedzić znajduje się w Puszczy Białowieskiej, w miejscowości  Orzeszkowo, niedaleko Hajnówki i Białowieży.

Opowiem Wam pokrótce, czego można w Chatce Baby Jagi doświadczyć.

Ugotować zupę Baby Jagi, wg jej przepisu. To podobno ulubione jej ulubione danie.

Sprawdzić, jak wygodne ma łóżko.

Upiec rodzinę w piecu 🙂

Znaleźć się w lochu 🙂

Podziwiać jej mikstury.

Uczyć się czarować.

Zostać Czarownicą, ale jak widzicie przed nami jeszcze daleka droga, bowiem nawet odwrotnie miotły mamy 😉

Czy to brzmi strasznie?

Może się tak wydawać, ale to Chatka Baby Jagi. Poza tym naprawdę wesoła i pełna pozytywnych emocji przygoda, którą sami możemy kreować, choć według pewnego schematu, to jednak również według naszego pomysłu i naszych potrzeb.

Jeśli kiedyś będziecie na Podlasiu, w Puszczy Białowieskiej koniecznie odwiedźcie Chatkę Baby Jagi, bo “Babę Jagę dzieci zapamiętają dłużej, niż Żubra” 😉

Może spodoba Ci się również:

RZUCONE ZIARNO CZYLI O CZYM MÓWIĄ BAŚNIE.

JAK TWORZYĆ BAJKĘ, W KTÓREJ DZIECKO JEST GŁÓWNYM BOHATEREM.

Zapraszam  też na mój  Facebook, gdzie bywa wesoło, inspirująco oraz refleksyjnie oraz  Instagramgdzie bywa całkiem ładnie.

Przeczytaj kolejną bajkę

W Chatce Baby Jagi – o mocy baśni i opowieści.

W Chatce Baby Jagi – o mocy baśni i opowieści.

O tym, jak dużą moc mają baśnie i opowieści pisałam już wiele razy.  Przesłania zawarte w baśniach mają cudowną właściwość zasiewania zmiany a ludzie, zwłaszcza dzieci niezwykłą umiejętność odczytywania tego przesłania na poziomie podświadomym.  Im bardziej baśń nasycona emocjami, tym większą ma moc. A jeśli baśń opowiedziana jest interaktywnie, z wykorzystaniem przestrzeni, rekwizytów, z pobudzeniem zmysłów ta moc może być ogromna. Z tego też powodu należy bardzo, bardzo uważać, jakie treści docierają do naszych dzieci i w jaki sposób są przekazywane. A ja, wraz z rodziną, przeżyłam przygodę, która dała  możliwość zanurzenia się w opowieści o Babie Jadze i odwiedzenia jej Chatki.
ZAGUBIONA ZABAWKA

ZAGUBIONA ZABAWKA

Kiedy dziecko zgubiło ulubioną zabawkę i nie może sobie z tym poradzić.
KAŻDE DZIECKO MA TALENT

KAŻDE DZIECKO MA TALENT

Opowiadanie dla rodziców o tym, jak zachęcić dziecko do rysowania lub innej twórczości poprzez opisową pochwałę.
PRZYGODA MAI

PRZYGODA MAI

Opowiadanie dla dzieci i rodziców o dziewczynce, która szła po raz pierwszy do przedszkola i bardzo się tego bała.
ŁOWCA MARZEŃ

ŁOWCA MARZEŃ

Opowiadanie dla wszystkich o tym, jak sprawić, by spełniały się marzenia.